Üyelik Şartları ve AİDATLAR
 

Kooperatifimizin arsası Eskişehir yolu üzerinde, Temelli’ye 8 km kala, Çankaya üniversitesini geçtikten sonra, sağ tarafta Başkent Organize Sanayii, 2. Organize Sanayii,3.Organize Sanayii, Anadolu Organize Sanayii, Dökümcüler Organize Sanayii, Hayvancılık Organize Sanayii, serbest bölge ve Botanik Park(Disneyland Eğlence Merkezi Yerine) olmak üzere, büyük bir iş ve sanayi merkezinin tam bitişiğinde, Uydukent (BEYAZKENT) olarak bu bölgenin konut ihtiyacının bir kısmını planlı olarak karşılamak amacı için kurulan, devletin planlayıp tahsis ettiği, Toki’nin takip ettiği 25 000 konutluk (Uydukent)BEYAZKENT gecekondu önleme bölgesindedir.


Arsamız DEVLETİMİZİN TAHSİSLE VERDİĞİ ve  bedelini 10 yılda aldığı UCUZ MALİYETLİ KONUT amaçlı arsalardan olup 93 dairelik 9006 m2 olan arsamız toplam 180 000 TL’ye 10 yıl taksitle alınmıştır.

Arsa parası her bir daire için toplam 2000 TL olup her yıl 200 TL ödenmektedir. Arsamız tapusu kooperatifimiz adına alınmış olup Sincan tapusu Alcı Mahallesi 308 /2 ada parsel olarak kooperatifimiz adına kayıtlıdır.

Arsamızın altyapısı: 30/062013 tarihi itibarı ile, bölgenin küçük sokak yolları hariç 40 metrelik yollar dahil bütün yolları açılmış olup, Elektrik, Doğalgaz ve Telekom altyapısı tamamlanmış olup su ve kanalizasyon ihalesi yapılmıştır.SİTEMİZİN ŞANTİYE ELEKTİRİĞİ BAĞLANMIŞ ve Ayrıca sadece sitemize ait yeraltı kuyu suyumuz vardır.

SİTEMİZİN BAHÇESİ OLUŞTURULMAYA BAŞLANMIŞ OLUP İNŞAAT BİTTİĞİNDE OTURULACAK YEŞİL BİR BAHÇE HAZIRLANMAKTADIR.

Arsamız Sincan’a, Eskişehir yolu hariç şu anda üç yoldan bağlıdır.

Arsamıza 93 daire yapılacak olup 3 dairesi kooperatifin ortak malı olarak kullanılacaktır (kapıcı, yönetim dairesi gibi). Subasmanından sonra 11 ve 12 normal kattan oluşan iki bloktan oluşacak sitemizin üç tarafı yoldur.VE ARSAMIZIN BİR CEPHESİ UÇSUZ BUCAKSIZ YEŞİL ALAN YANİ PARKTIR.

İnşaat ruhsatımız Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden alınmış olup, inşaatımız başlamıştır. İki bloğunda A ve B Blokların hafriyatı yapılmış olup grobetonları (taban betonu) atılmış olup B BOLK dan devam eden inşaatımız şu anda 30/07 /2013 de  DÖRDÜNCÜ KAT KALIBI İLE DEVAM ETMEKTEDİR

İnşaatımız,İLK DEFA 2010 yılında başlamış olup ANCAK (BÖLGENİN ALTYAPISI BELEDİYECE  GECİKTİĞİ  İÇİN İNŞAATIMIZ  İKİ YIL BEKLETİLMİŞ OLUP, ŞU ANDA BÜTÜN YOLLARI AÇILARAK SU VE KANALİZASYON İHALESİDE YAPILDIĞI  VE ALTYAPI BÜYK ÖLÇÜDE TAMAMLANDIĞI  İÇİN 2013 NİSAN AYINDA TEKRAR BAŞLATILMIŞTIR ) 2017 yılı okulların açılma sezonuna teslim edilecektir.

Bugün itibariyle 2 blokumuzun da hafriyatları yapılmış, temel grobetonları atılarak B blok 6 katına kadar yapılmış olup şu anda devam etmektedir.

2013 yılı sonunda başlanmış olan B Blokun 10 kata kadar yapılması planlanmaktadır.

Tahmini 90-100 bin TL arası maliyete yapılacak olan Dairelerimizin 2017 yılı sonunda asgari 250 bin TL değerinde müşteri bulması beklenmektedir.

İNŞAATIMIZIN DAHA KISA SÜREDE BİTİRİLMESİ PARA AKIŞINA BAĞLI OLDUĞU İÇİN 2014 YILI BAŞINDA YAPILACAK OLAĞAN GENEL KURULUMUZDA üyelerimizle yapacağımız istişare sonunda ŞU ANDA kredi şartlarını GÖRÜŞMEKTE OLDUĞUMUZ FİNANS KURUMLARINDAN ALINACAK UYGUN ÖDEMELİ, UZUN VADELİ, DÜŞÜK MALİYETLİ, KREDİNİN KULLANILAMASINA KARAR VERİLDİĞİ TAKTİRDE ALACAĞIMIZ TOPLU KREDİ İLE İNŞAATIMIZ İKİ YIL İÇİNDE TAMAMLANARAK ÜYELERİMİZE DAHA ERKEN TESLİM EDİLECEKTİR. BUNA GENEL KURULUMUZDA ÜYELERİMİZ KARAR VERECEKTİR. 

İnşaatımızı herhangi bir müteahhit firma değil daha ekonomik ve sağlıklı olması için kooperatif genel kurulu ve yönetimince tayin edilmiş emanet komisyonumuz takip edip yaptırmaktadır.

Kooperatifimiz borçlanarak pahalı iş yapmak yerine peşin ve düşük maliyetli iş yapacaktır. Her yıl paramız kadar iş yapacağız.

Sitemizde yapacağımız daireler seçkin üyelerimiz, kaliteli ve özenli inşaat farkımızla inşaallah farklı bir değer kazanacaktır.

ÇOK ÖNEMLİ:  SABİT FİATLA SATIŞ İMKANI:

 


1-)ÜÇÜNCÜ 10 DAİRENİN SABİT FİATLA PEŞİN SATIŞI İÇİN 2012 YILINDA KOOPERATİF GENEL KURULUMUZ ÜYELERİMİZ ARASINDAN YAZILI MÜRACAAT SIRASINA GÖRE YILLIK GENEL GİDER VE KURA ÇEKİMİNDE İSABET EDECEK DAİRENİN ŞEREFİYE BEDELİ HARİÇ OLMAK ÜZERE PEŞİN 70 000(YETMİŞBİN)TL, YARISI PEŞİN YARISI 6 AY VADE 75.000 (YETMİŞBEŞBİN)TL, YARISI PEŞİN YARISI 12 AY VADE 80.000 (SEKSENBİN)TL SABİT FİATLA SATMAK ÜZERE KOOPERATİF YÖNETİM KURULUNA YETKİ VERMİŞTİR.

KOOPERATİFİMİZİN ÜYELİK MEVZUAT ŞARTLARI

1)        Kooperatifler kanununda üyelikle ilgili mevzuata uygun olmak.

2)        İlgili Evrakları vererek, kooperatif Yönetimine bizzat müracaat etmek.

3)        Kooperatif yönetimince üyeliğin kabul edilerek ilgili deftere yazılması.

4)        Kooperatif yönetimince üyeliğin müracaat edene bildirilmesi.

PEŞİNAT; 28 ŞUBAT 2014 TARİHİ İTİBARI İLE 23.000 TL

AYLIK TAKSİT İSE 1000 TL  olarak tesbit edildi.

BİLGİ VE ÜYELİK İÇİN MÜRACAAT: Koop Başkanı: Mefhar TAYYAR: 0554 879 06 16, 2. BAŞKAN ABDULLAH İRAZ: 0 554 879 06 36

Kesin olmayan tahmini ve beklentimiz olan Bu Hesaplar,  yıllık % 5 altı bir fiyat artışı düşünülerek hesap edilmiştir. Maliyet (+, -, yönlerde) değişebilir.

Ayrıca dairelerimizin 2017 yılında minimum 250 Bin TL’den alıcı bulması tahmin edilmektedir.Aidatlarınızı yatırabileceğiniz Banka ve Hesap Numaralarımız

 

Bank Asya ANKARA Sincan Şubesi IBAN: TR03 0020 8000 4902 8517 2900 01

                                 

S. S. ELİT ŞAFAK Konut Yapı Kooperatifi

YÖNETİM Kurulu

 

Başkan                            2. Başkan                      MUHASSİP ÜYE

Mefhar TAYYAR              Abdullah İRAZ                       Ömer ULUSOY   

 

Ekleme Tarihi: 01.07.2013

 
    Üyelik
 
Üyelik Şartları ve AİDATLAR
 


    Duyurular
  2013 Yılı Genel Kurulu 27 ocak 2014'te yapıldı

GENEL KURULUMUZ 30 HAZİRAN 2013 de YAPILDI

Ankara Gayrimenkul Raporu (Temelli)

   
     
     

                                                                  Ana Sayfa | Haberler | Kat Planı | Üyelik | Hakkımızda | İletişim

                                                                                                CopyRight Tasarım Medya © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.